sobota, 18 lutego 2023

Nadchodzi nowy komunizm.

 

Szczególnie sędziowie będą kluczowym ogniwem zamordyzmu w nowym komunizmie, by w ich sieci musiał wpaść każdy, kto będzie normalny: od państw przez wszelkiego typu organizacje po poszczególnych ludzi. Bardzo wyraźnie do tej roli przygotowują się już Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka (ta nazwa jest co najmniej groteskowa w kontekście tego, jakie zadania ma realizować w „nowym wspaniałym świecie”, a właściwie już realizuje). O nowym komunizmie i „nowym wspaniałym świecie” nie wystarczy tylko mówić, a nawet ostrzegać przed nimi. Trzeba to zdusić w zarodku wielką akcją buntu i nieposłuszeństwa (najlepiej idącego przez świat) zanim przybierze trudne, a wręcz niemożliwe do zburzenia formy instytucjonalne. W dziejach świata nie było większego zagrożenia niż ten nowy komunizm, bo on zamieni cały świat w wielki gułag. Dla dobra ludzkości oczywiście.Każą nam jeść robale, pozbawią wolności, własności i praw, zamienią świat w jeden wielki gułag.

Najpierw raport, teraz pilotaż. Wielka draka o C40 Cities

Międzynarodowe stowarzyszenie burmistrzów, o którym zrobiło się głośno w tym tygodniu po publikacji DGP, rusza z nowym pilotażem, który obejmie m.in. Warszawę. Nie milkną echa po naszej publikacji 14 lutego br., w ramach której opisaliśmy raport naukowców z 2019 roku, przygotowany dla grupy C40, do której należy m.in. Warszawa. Raport wyznaczał ambitne cele klimatyczne, mówiące np. o dążeniu do zredukowania do 16 kg rocznie ilości spożywanego mięsa, nabiału do 90 kg czy jednokrotnego lotu (w dwie strony) raz na dwa lata.

Prezes PiS dla "Sieci": nie chcemy sztucznych ograniczeń

Jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii- mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odrzucamy projekty, które firmuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zakładające takie kuriozalne ograniczenia, jak np. spożycia mięsa i nabiału.

Agencja S&P potwierdziła rating. "Polska będzie w stanie przetrwać większość szoków"

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" - poinformowała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała stabilna."Spodziewamy się, że Polska będzie w stanie przetrwać większość szoków makroekonomicznych związanych z wojną w perspektywie najbliższych 2 lat. Odporność ta wynika z dywersyfikacji polskiej gospodarki, elastyczności rynku pracy i rynków produktowych oraz wykształconej siły roboczej.Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's - na poziomie "A2". Rating Polski według Fitch i S&P to "A-", jeden poziom niżej niż Moody's. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

Kolejne oceny agencji ratingowych potwierdzają stabilną sytuację makroekonomiczną i fiskalną Polski - ocenił w komentarzu dla PAP główny ekonomista Ministerstwa Finansów Łukasz Czernicki.

Ponad 12 mld euro na walkę z kryzysem

Polska jest w czołówce krajów unijnych, gdy chodzi o wydatki na wsparcie społeczeństwa i biznesu w kryzysie energetycznym
W tym roku na budownictwo socjalne i komunalne trafi 1,65 mld zł -poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) obniżył prognozę wzrostu PKB Polski o 0,5 pkt proc. względem poprzednich oczekiwań (z września) do 1% w 2023 roku, zaś w przyszłym roku oczekuje dynamiki wzrostu PKB na poziomie 3%, podał bank.

Prognoza KE: wzrost PKB Unii Europejskiej w 2022 r. - 3,5 proc.; 0,8 proc. w 2023 r.

Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek zimową prognozę gospodarczą. Jest ona bardziej optymistyczna od jesiennej, opublikowanej w listopadzie ub.r. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami wzrost PKB Unii Europejskiej w 2022 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2023 r. - 0,8 proc.

KE podała nowe dane dotyczące Polski

Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek nowe prognozy UE dotyczące Polski na rok 2023. W przedstawionej w poniedziałek prognozie gospodarczej Komisja Europejska podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. z 4,0 proc. do 4,9 proc. W roku 2023 wzrost będzie niższy, niż
spodziewano się jesienią - obniżka z 0,7 proc. do 0,4 proc. Jednak zarówno w zakończonym roku, jak i w bieżącym niższa będzie inflacja: odpowiednio 13,2 proc. i 11,7 proc. Według przewidywań Komisji
Europejskiej w 2024 roku wzrost PKB w naszym kraju wyniesie 2,5 proc., a inflacja spadnie do 4,4 proc.

Resort finansów w danych o PKB widzi scenariusz "miękkiego lądowania"

Obecne dane z gospodarki wciąż wskazują na realizację scenariusza "miękkiego lądowania" i braku recesji - tak Ministerstwo Finansów komentuje szacunek wzrostu PKB Polski w IV kwartale 2022 r. w wysokości 2 proc. Szacunek flash opublikował we wtorek GUS.

Skuza: finanse publiczne w dobrej sytuacji

Sytuacja finansów publicznych w Polsce jest stabilna i są one zarządzane transparentnie - ocenia wiceminister finansów Sebastian Skuza.Jak dodaje, w 2023 r. polityka budżetowa będzie priorytetowo
traktować wydatki inwestycyjne, w szczególności związane z obronnością.

PKO BP: szczyt inflacji w lutym, od marca CPI powinna spadać

Szczyt inflacji powinien zostać osiągnięty w lutym i wynieść około 18 proc. r/r, co będzie poziomem niższym od wcześniejszych szacunków -ocenili analitycy PKO BP w komentarzu do środowych danych GUS. Dodali, że inflacja powinna spadać od marca.

Prezydent USA Joe Biden będzie przebywał w Polsce we wtorek (21 lutego) i środę (22 lutego) - przekazała Kancelaria Prezydenta. W trakcie wizyty spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i weźmie udział w Nadzwyczajnym Szczycie Dziewiątki Bukaresztańskiej NATO - dodano.
Wojna na Ukrainie obnażyła bezsilność zachodnioeuropejskiego establishmentu, a wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce dowodzi, że geopolityczny punkt ciężkości Europy przesuwa się na wschód - pisze we wtorek na portalu brytyjskiego tygodnika "The Spectator" jego publicysta John Keiger.

Polska, będąca niedawno obiektem szyderczych oskarżeń ze strony unijnych biurokratów, jest teraz wiodącą siłą w Europie. Zwraca uwagę, że Polska wkrótce sama stanie się niezastąpioną europejską potęgą militarną. Wskazuje, że zamierza ona stworzyć największą armię lądową w Europie - liczba żołnierzy ma wzrosnąć ze 114 tys. do 300 tys., a budżet na obronę z 2,4 proc. do 4 proc. PKB.

Konończuk: zmienia się postrzeganie osi polityki europejskiej, wokół Paryża i Berlina

Zmienia sią postrzeganie głównej osi polityki europejskiej, która zawsze była budowana wokół Paryża i Berlina - powiedział w piątek dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk. Jak ocenił, ani Berlin, ani Paryż nie pokazały przywództwa w newralgicznym momencie historii Europy.

Premier: rząd PiS inwestuje w polski przemysł obronny

Rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w polski przemysł obronny i wyposaża Wojsko Polskie w najnowocześniejszą broń polskiej produkcji -napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, podając przykłady produktów polskiej zbrojeniówki zamówionych dla Sił Zbrojnych RP.

Polska coraz silniejsza w Europie. Jest obrońcą i przykładem do naśladowania

Polska jest w udzielanie pomocy dla Ukrainy najbardziej zaangażowana i najsolidniejsza ze wszystkich członków NATO. W obliczu eskalacji wojny jest przykładem, który inni powinni naśladować - pisze brytyjski dziennik "The Times".

Niemcy: w styczniu w Ramstein tylko Polska była zdecydowana wysłać Ukrainie Leopardy

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius był zaskoczony podczas styczniowego spotkania ministrów NATO w Ramstein, że spośród europejskich partnerów tylko Polacy zdecydowanie zadeklarowali dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard. Po wcześniejszych doniesieniach spodziewał się, że na takie zobowiązanie zdecyduje się więcej krajów.

Sekretarz generalny NATO: Polska wnosi ogromny wkład do Sojuszu Północnoatlantyckiego

Polska wnosi ogromny wkład do Sojuszu Północnoatlantyckiego i odgrywa wiodącą rolę w wysiłkach na rzecz pomocy Ukrainie udzielając znaczącego wsparcia militarnego, pomocy humanitarnej, ekonomicznej, a także w zakresie szkolenia - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Premier: wolny świat mówi dzisiaj jednym głosem: wolna Ukraina!

Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa każda rozmowa i debata koncentruje się na tym, jak dalej szybko i konkretnie pomagać walczącym na Ukrainie. Wolny świat mówi dzisiaj jednym głosem: wolna Ukraina! -napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Premier: w Monachium rozmowy o tym, jak szybko i efektywnie pomóc Ukrainie

Wszystkie dyskusje w trakcie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa koncentrują się na tym, jak wolny świat może szybko i efektywnie pomóc Ukrainie; ustalamy z przywódcami szczegóły dalszych
działań - podkreślił w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo pracuje nad odstępstwem od rozporządzenia unijnego ws. trzymania drobiu

Jak poinformował w piątkowym komunikacie resort rolnictwa, jeśli dana osoba przeznacza jaja czy mięso pochodzące od własnego drobiu na swoje potrzeby, będzie zwolniona z obowiązku rejestracji ptaków u Powiatowego Lekarza Weterynarii czy w Krajowej Bazie Danych Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa. W drodze odstępstwa państwa członkowskie mogą zwolnić z obowiązku rejestracji niektóre podmioty stwarzające nieistotne ryzyko dla zdrowia zwierząt lub zdrowia publicznego— wskazano w piątkowym komunikacie.

Po opinii Rzecznika Generalnego TSUE, KNF podtrzymuje swoje stanowisko

Po czwartkowej opinii Rzecznika Generalnego TSUE polski nadzór finansowy podtrzymuje w całości opinię wyrażoną przez Przewodniczącego KNF przed TSUE w dniu 12 października 2022 r. - przekazała w piątek KNF.
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zostało przekształcone w spółkę akcyjną

Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała podpisał akt przekształcający Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" w spółkę akcyjną pod nazwą "Polskie Porty Lotnicze" – podało PPL. Jak dodano,
jest to krok w kierunku budowy grupy kapitałowej CPK.

Orlen porządkuje aktywa po przejęciu Lotosu

Orlen domyka formalności związane z przejęciem Lotosu. Koncern połączył się ze spółką Lotos SPV 5, do której trafiły stacje paliw Lotosu, które nie zostały sprzedane Węgrom.

Premier: zwiększamy moce produkcyjne Huty Stalowa Wola w zakresie produkcji Krabów

Zwiększamy moce produkcyjne Huty Stalowa Wola w zakresie produkcji Krabów: na potrzeby polskiej armii, a także na eksport - powiedział w środę w Hucie Stalowa Wola premier Mateusz Morawiecki.

Kowalczyk: w 2022 r. wartość eksportu żywności wzrosła do 47,6 mld euro

W 2022 roku wartość eksportu żywności wyniosła 47,6 mld zł i była większa o 26,7 proc. w stosunku do 2021 roku - poinformował w środę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

PIE: polski bilans w handlu z Niemcami w 2022 r. był dodatni i wyniósł 22,2 mld euro

Polski bilans w handlu z Niemcami w 2022 r. był dodatni i wyniósł 22,2 mld euro. Kraj ten odpowiadał za 27,8 proc. polskiego eksportu i 20,2 proc. importu - poinformował w środę Polski Instytut Ekonomiczny.
Jak dodano, z powodu większych zakupów LNG wartość importu z USA wzrosła o 75,4 proc.

Produkcja przemysłowa w Polsce w XII wzrosła o 5,8 proc. rdr - Eurostat

Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w grudniu o 5,8 proc. rdr, po wzroście o 4,5 proc. rdr miesiąc wcześniej  - podał Eurostat.

Produkcja przemysłu w eurolandzie w XII: -1,1 proc. mdm. Poprzednio: +1,4 proc.

Produkcja przemysłowa w strefie euro w grudniu spadła o 1,1 proc.mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 1,4 proc., po korekcie z +1,0 proc. - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat. Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm spadnie o 0,8 proc.

KOWR: znak PRODUKT POLSKI staje się coraz bardziej rozpoznawalny

76 proc. konsumentów zetknęło się z oznaczaniem PRODUKT POLSKI. Znak ten staje się coraz bardziej rozpoznawalny, co potwierdzają wyniki badania „Polska Wieś i Rolnictwo”, które zostało przeprowadzone w 2022 r. Ważne jest by konsumenci, kierując się patriotyzmem konsumenckim, tym oznaczeniem kupowali polską żywność sygnowaną tym oznaczeniem - podkreślił zastępca dyrektora generalnego KOWR Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński.

Kryńska z PKO BP: w IV kwartale 2022 r. tempo wzrostu PKB spadło do 2,2 proc.

Prognozujemy, że w IV kwartale 2022 r. PKB spadło do 2,2 proc. –powiedziała PAP ekonomistka PKO BP Urszula Kryńska. Najgorszy pod względem aktywności gospodarczej będzie początek roku, pewna odbudowa będzie możliwa pod koniec 2023 r. - oceniła. Dodała, że w styczniu inflacja podskoczyła do 18,7 proc.

Wiceminister Szwed: od marca emerytury i renty wzrosną o co najmniej 250 zł

Wszystkie osoby, które pobierają emeryturę do kwoty około 1700 zł, otrzymają co najmniej 250 zł brutto podwyżki; pozostali otrzymają wyższe świadczenia o 14,8 proc. - poinformował PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Prezes ZUS: przed przejściem na emeryturę warto skonsultować się z doradcą

Odłożenie decyzji o przejściu na emeryturę o rok może zwiększyć przyszłe świadczenie nawet o 10–15 proc. Odczekanie 7 lat może je nawet podwoić – przypomina prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Minister ds. UE: nie ulega wątpliwości, że środki na KPO trafią do Polski

Nie ulega wątpliwości, środki na KPO trafią do Polski, natomiast decyzja prezydenta o skierowaniu noweli ustawy o SN do TK nieco wydłuża ścieżkę dojścia do tych środków; w Brukseli da się wyczuć pewien element zaskoczenia decyzją prezydenta - powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.

Minister Moskwa: w Polsce nie ma już gazu ani węgla z Rosji

W Polsce nie ma już żadnego gazu z Rosji, zatrzymany został również import węgla – podkreśliła w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jak dodała, ok. 10 proc. ropy importowane jest z Rosji, ale Orlen jest gotowy, żeby zredukować go do zera.

11 krajów UE ostrzega przed luzowaniem pomocy publicznej

Jedenaście krajów Unii, w tym Polska, wezwało Brukselę do dużej ostrożności w łagodzeniu przepisom o pomocy publicznej w ramach wspierania ekologii, bo może to zaszkodzić konkurencji w ramach samego
bloku.

Raport: Polska nie gotowa na szybszą transformację

Poziom gotowości Polski do transformacji energetycznej jest jednym z najniższych w Europie – wynika z raportu firmy Eaton. Wciąż pozostaje wiele do poprawy w obszarze technik zapewniających elastyczność sieci oraz wsparcia społeczno-politycznego. Jednak pod względem dostępności rynku energetycznego wypadamy lepiej niż Wielka Brytania, Niemcy czy Francja – wynika z raportu ETRI 2022 przygotowany przez firmę doradczą Eaton.

”Mieszkanie Plus”. Sześciu chętnych na jeden lokal

Nowe wsparcie dla budżetu najemców osiedli rządowego programu

"Politico": kolejne nazwiska europosłów z grupy Socjalistów i Demokratów w śledztwie

Belgijskie śledztwo w sprawie domniemanej korupcji i kupowania wpływów przez Katar i Maroko w Parlamencie Europejskim rozszerzyło się. Pojawiły się w nim nazwiska dwóch europosłanek: Belgijki Marii Areny i Włoszki Alessandry Moretti - podaje "Politico". Obie należą do grupy Socjalistów i Demokratów.

Borys: zamrażamy do końca 2025 czynsz najemcom osiedli rynkowej części programu PFR

Zamrażamy do końca 2025 r. czynsz dla najemców osiedli rynkowej części programu mieszkaniowego PFR Nieruchomości - poinformował w czwartek prezes PFR Paweł Borys. Przeciętna kwota oszczędności dla najemcy wyniesie nieco ponad 5 tys. zł - dodał.

Polska 5. w Europie pod względem spodziewanych zwrotów z inwestycji w nieruchomości

Polska zajmuje 5. miejsce wśród europejskich krajów, w których inwestorzy spodziewają się największych zwrotów z inwestycji w nieruchomości - wynika raportu CBRE. Wyprzedza nas Wielka Brytania, Niemcy i Francja.

KE pozywa Polskę do TSUE. Powód?

Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej „w związku z naruszeniem prawa UE przez polski Trybunał Konstytucyjny”. 22 grudnia 2021 r. Komisja wszczęła przeciwko Polsce postępowanie o naruszenie prawa UE.owodem były wyroki polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 14 lipca 2021 r. i 7 października 2021 r., w których uznał on postanowienia traktatów UE za niezgodne z Konstytucją RP, wyraźnie kwestionując zasadę
pierwszeństwa prawa UE. Celem Komisji jest zapewnienie obywatelom polskim ochrony ich praw oraz umożliwienie im korzystania z przynależności do UE na takich samych zasadach, jakie odnoszą się
do wszystkich innych obywateli UE. Pierwszeństwo prawa UE zapewnia równe stosowanie prawa UE w całej Unii, podała KE.

R. Fogiel: nikt nie ma wątpliwości, że polska konstytucja jest w Polsce prawem najwyższym

Nikt nie ma wątpliwości, że polska konstytucja jest w Polsce prawem najwyższym - w ten sposób szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) odniósł się do decyzji KE o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do TSUE w związku z orzecznictwem polskiego TK.

Nie tylko Polska! Państw, które uznały prymat orzecznictwa krajowego nad unijnym było znacznie więcej. Jak reagowała KE?

Orzecznictwo wielu krajów UE wskazuje na wyższość krajowego porządku konstytucyjnego nad unijnym. Polska i Niemcy nie są jedynymi krajami, w których wydane zostały takie orzeczenia. Podobnie wyroki wskazujące na prymat prawa krajowego nad unijnym zapadały m.in. we Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii i na Litwie. W części państw członkowskich wydane zostały jednak też odmienne
orzeczenia, wskazujące na prymat prawa unijnego nad krajowym. Tak było na przykład w Belgii, gdzie w 1971 r. sąd orzekł, że regulacje unijne mają pierwszeństwo przed belgijskim prawem krajowym, w tym konstytucją. W Irlandii kwestia prymatu prawa unijnego nad krajowym została nawet wpisana do konstytucji.

Polska niezadowolona z propozycji 10. pakietu sankcji UE wobec Rosji

Polska jest niezadowolona z propozycji Komisji Europejskiej 10. pakietu sankcji UE wobec Rosji. Jak przekazał PAP Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś, w projekcie brakuje m.in. energii nuklearnej, zakazu eksportu diamentów i kauczuku, a także odniesień do nielegalnego wywozu ukraińskich dzieci do Rosji.

Piotr Müller dla "Rz": Nowych projektów już nie będzie

Hamulcowym KPO nie jest prezydent Duda, lecz Komisja Europejska –mówi w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller.

Kontrowersyjny sposób oznaczania żywności. Wicepremier stawia sprawę jasno

UE chce wprowadzić obowiązkowe znakowanie produktów spożywczych z informacją o ich wartości odżywczej. Jednym z branych pod uwagę systemów oznaczeń jest działający już częściowo w Polsce Nutri-Score. Jednak wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk jest zdecydowanie
przeciwko niemu. I nie tylko on.

Europarlament chce, aby UE ratyfikowała konwencję stambulską

Parlament Europejski przyjął w środę raport, w którym wzywa UE do ratyfikowania konwencji stambulskiej. Europosłowie domagają się też ratyfikowania konwencji przez państwa członkowskie, które dotychczas tego nie zrobiły.

Nie tylko Baltic Pipe. Rozkręca się polsko-duńska współpraca energetyczna

Agresja Rosji na Ukrainę i jej konsekwencje, polityka bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego, oraz relacje dwustronne i współpraca gospodarcza - były wśród tematów środowego
spotkania szefów MSZ Polski i Danii: Zbigniewa Raua i Larsa Lokke Rasmussena.

Polska Wielki Projekt. Czym jest, jakie miejsce zajmuje na intelektualnej mapie naszego kraju, dlaczego jest atakowany

Środowisko Kongresu Polska Wielki Projekt powstało samorzutnie w roku 2009. Jak wspominał Dariusz Gawin, skupiało ono osoby, którym bliskie były wartości patriotyczne, konserwatywne i propaństwowe, i które odwoływały się do tradycji polskiej inteligencji, czyli poczucia odpowiedzialności za ojczyznę jako całość. Byli to ludzie, którzy chcieli mieć wpływ na życie publiczne, ale w inny sposób niż politycy.
Mieli głębokie przekonanie, że działalność intelektualna może inicjować zmiany społeczne, tworząc podglebie pod przyszłe przeobrażenia.

Tekst "Newsweeka" jest absurdalny i obrzydliwie kłamliwy. To ubezpieczenie dla Tuska pod przegrane wybory

W okładkowym tekście najnowszego tygodnika „Newsweek” pojawia się sugestia, że PiS może sfałszować nadchodzące wybory. „Tekst Newsweeka jest absurdalny i obrzydliwie kłamliwy na wielu poziomach” - napisał na Twitterze Łukasz Schreiber, minister w KPRM, po czym przedstawił szereg argumentów na poparcie swojego twierdzenia.Łukasz Schreiber dodał jeszcze jedną uwagę, dotyczącą już samej osoby, na której relacjach opiera się tekst „Newsweeka”. Już zupełnie na marginesie - cały tekst opiera się na słowach osoby, która nienawidzi PiS i siedzi w Norwegii od początku naszych rządów.
Te rzekome masowe fałszerstwa miały miejsce jak rozumiem gdy przegrywaliśmy wybory .



Brak komentarzy: