Jutro głosowanie w Sejmie ratyfikacji Traktatu, dzisiaj ostanie rozmowy i negocjacje. Jak pisałam wcześniej, nie ufam Donaldowi Tuskowi i jego obietnicom, ale mam zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego.
Jutro zobaczymy, co sie wydarzy w Sejmie.
Media ekscytują nas polityczna walka wokół traktatu, telewizja Waltera opłaca parę gejowską, aby nękała Polaków swoimi chorymi wizjami, a z gospodarka coraz gorzej.
Podwyżki cen energii, wody, żywności, transportu. Wszystkiego.
Zapowiedź spadku eksportu ze względu na utrzymującą się silna złotówkę, podwyżki kosztów kredytu, rosnące zadłużenie zagraniczne firm polskich.
Warto zwrócić uwagę na sprawy polityki międzynarodowej , odwołanie przez umówionego Sikorskiego spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji. Ostatnie próby sił w sprawie MAP dla Ukrainy i Gruzji.
I coś bardzo niepokojącego, wsparcie dla pośrednika w dostawach gazu, którego ze swojego rynku wyparła Ukraina.
Polska i Słowacja chce finasować pośrednika - oligarchę.
Decydent - minister gospodarki Waldemar Pawlak. Tak, ten sam, co anulował karę firmie J&S.
Lektura niepokojąca, ale trzeba byc dobrze poinformowanym, bo na pełna informacje od dziennikarzy nie ma liczyc.
Juz w 2002 roku było z nimi bardzo xle, w 2008 roku juest tragicznie.
Warto zobaczyć teatr z 2002 roku reżyserii Ryszarda Bugajskiego "Niuz".Dzisiaj o 20.20 w TVP1.
W 2008 jest juz tragicznie. Warzechizacja postępująca i dyktat Puczymordów.
J. Kaczyński: będę zadowolony z kompromisu
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w Radiu Maryja, że będzie zadowolony z kompromisu zawartego przez prezydenta i premiera w sprawie ratyfikacji Traktatu wtedy, gdy jego postanowienia zostaną zrealizowane. »
PiS czeka na "pewną ważną deklarację premiera"
Przemysław Gosiewski. Fot. Leszek Szymański PAP |
Szef klubu PiS pytany, czy ma to być deklaracja ustna czy też pisemna, odpowiedział: "nie wnikajmy w szczegóły". Gosiewski dopytywany, czy w głosowaniu nad ustawą ratyfikacyjną będzie dyscyplina odpowiedział, że w PiS "rzadko jest zarządzana dyscyplina".
http://wiadomosci.onet.pl/1720557,11,item.html
KLUB PIS NADAL PODZIELONY WS. TRAKTATU
Putra: decyzja PiS jutro po 10
Karski zgłosił podczas spotkania - w imieniu klubu PiS - poprawki do projektu uchwały sejmowej, która ma towarzyszyć ratyfikacji Traktatu z Lizbony. - Są to niewielkie poprawki, PO i PSL je akceptują - powiedział Chlebowski.
Karol Karski podkreślił zaś, że tekst projektu uchwały w 92 proc. odzwierciedla treść poprawki PiS do rządowego projektu ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
- Chcemy wpisania i uzyskało to akceptację, iż podpisanie Traktatu z Lizbony oznacza odstąpienie od koncepcji konstytucji dla Europy" - zaznaczył poseł PiS. Karski dodał, że chodzi o to, żeby zarzucona została koncepcja federalistyczna.
Gazowy monopolista PGNiG dopiął swego
Gaz zdrożeje od maja
To już pewne. Od maja zapłacimy za gaz nawet o jedną piątą więcej niż dotychczas. Polskie Gónictwo Naftowe i Gazownictwo uprosiło Urząd Regulacji Energetyki, by ten zgodził się na gigantyczną podwyżkę.więcej »
Czeka nas fala podwyżek
Od maja zdrożeje prąd i woda
Od maja w całym kraju może zdrożeć energia elektryczna dla klientów indywidualnych. Polacy zapłacą więcej również za wodę - zapowiada "Rzeczpospolita". Najmocniej podwyżki odczują mieszkańcy Gdańska i Radomia.więcej »
Wzrosło zadłużenie zagraniczne firm
Zadłużenie zagraniczne przedsiębiorstw wzrosło w IV kwartale 2007 roku do 69.571 mln euro z 66.647 mln euro w III kwartale 2007 roku - poinformował Narodowy Bank Polski. »
KIG apeluje o negatywnych skutkach podwyżek cen energii
Przedsiębiorcy z Krajowej Izby Gospodarczej alarmują, że wzrost cen energii w Polsce osłabia polski przemysł. Andrzej Arendarski - prezes KIG zwrócił uwagę, że zakładany przez Urząd Regulacji Energetyki na dzień 1 stycznia 2009 roku termin uwolnienia cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw, może okazać się zbyt wczesny. »
Dom postawisz łatwiej i szybciej
Pozwolenie na budowę zlikwidowane w tym roku
Każdy, kto przymierza się do postawienia domu, nie będzie miesiącami czekał na wydanie pozwolenia na budowę. Rząd wprowadzi prostą rejestrację projektu budowlanego. Od moment złożenia w gminie projektu do jego zarejestrowania ma minąć nie więcej niż 30 dni. Za każdy dzień zwłoki gmina zapłaci inwestorowi 500 złotych.więcej »
MINISTER CHCE NAGRADZAĆ ZA CHĘĆ WYCHODZENIA Z BEZROBOCIA
Wyższy zasiłek motywacją do pracy?
"Dzień bez wokandy" nie zakłócił pracy większości sądów
Zapowiadana akcja protestacyjna sędziów przeciw zbyt niskim płacom nie zakłóciła pracy zdecydowanej większości sądów. Jedynie w okręgu piotrkowskim w Łódzkiem, z powodu absencji sędziów, odwołano kilka sesji. »
SLD: 5 proc. poparcia
Gdyby SLD startował dziś w wyborach samodzielnie, mógłby liczyć na 5 proc. poparcia – wynika z sondażu przeprowadzonego po rozpadzie LiD.
Nie będzie śledztwa ws. wizyty Kwaśniewskiego w Charkowie
Sosnowiecka prokuratura nie musi wszczynać śledztwa w sprawie wizyty Aleksandra Kwaśniewskiego w Charkowie w 1999 r., czego domagał się wnuk jednego z zastrzelonych w Katyniu oficerów, Jacek Stefan Antonowicz z Sosnowca. »
"Od głosowania zależy reputacja Polski"
Zdaniem szefa MSZ Radosława Sikorskiego, posłowie, którzy będą głosować nad projektem ustawy ws. ratyfikacji Traktatu z Lizbony, muszą mieć świadomość, że "cała Europa na nich patrzy", i że od tego głosowania będzie zależała reputacja naszego kraju. »
"Decyzja w sprawie tarczy nie została podjęta"
Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że decyzja w sprawie umieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej nie została jeszcze podjęta. »
CZESI CORAZ BLIŻEJ TARCZY
Czeski premier Mirek Topolanek zapewnił, że Praga porozumiała się z Waszyngtonem co do zasad rozmieszczenia tarczy antyrakietowej, choć są jeszcze pewne „warunki”, które należy omówić.
Topolanek nie wykluczył, że umowa z USA zostanie podpisana na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w Pradze 5 maja. Według wielu deputowanych, ratyfikacja porozumienia tylko przez czeski parlament nie jest jednak wystarczająca. Żądają aprobaty projektu na szczeblu NATO, by nie była to tylko dwustronna umowa.
Wiedeńskie "nie" dla traktatu
Porównanie do aneksji Austrii przez hitlerowskie Niemcy i „gwałt na narodzie austriackim” – tak ostre słowa padły podczas wczorajszej demonstracji w centrum Wiednia.Tysiące demonstrantów protestowało tam przeciwko traktatowi reformującemu Unię Europejską.
Landy przeciwko Berlinowi
Władze chronią neofaszystów
Niemiecki rząd postanowił rozwiązać neofaszystowską partię NPD. To posunięcie może się jednak nie udać. Wszystko przez władze ośmiu landów (regionów), które odmówiły przekazania informacji potrzebnych do rozliczenia neofaszystów.więcej »
Nowe otwarcie w stosunkach z Rosją
Unia liczy na Miedwiediewa
Zachód stawia na nowe otwarcie z Rosją po dojściu do władzy Dimitrija Miedwiediewa. W sobotę Unia Europejska podjęła decyzję o rozpoczęciu w czerwcu rokowań nad umową o strategicznym partnerstwie z nowym rosyjskim prezydentem. Była ona blokowana od ponad dwóch lat - czytamy w DZIENNIKU.więcej »
Bush jedzie pożegnać się z Europą
Amerykański prezydent George W. Bush wyleciał w pożegnalną podróż do Europy, w ramach której odwiedzi m.in. Kijów i Bukareszt, a także spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. »
Libicki: Gazociąg Płn. grozi katastrofą ekologiczną
Komisja Europejska i kraje członkowskie UE powinny uniemożliwić budowę Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku - zaapelował eurodeputowany PiS Marcin Libicki w projekcie raportu, którym zajmie się Parlament Europejski. »
KOSZT ROSYJSKO-NIEMIECKIEJ INWESTYCJI CIĄGLE SIĘ ZWIĘKSZA
Gazociąg Północny jeszcze droższy
Nasz dzielny strażak Pawlak znów w akcji z J&S bierze rozwód?
Zachód pomoże RosUkrEnergo
RosUkrEnergo (RUE) zdobyła sojuszników w walce o eksport gazu do Europy; polskie PGNiG i słowacki koncern gazowniczy SPP wystąpiły przeciwko decyzji ukraińskiego rządu o pozbawieniu RUE prawa do eksportu gazu - pisze ukraińskie wydanie dziennika "Kommiersant". »
PGNIG I SŁOWACKI SPP ZANIEPOKOJONE DZIAŁANIAMI KIJOWA
Polacy pomogą kontrowersyjnemu pośrednikowi gazowemu
No proszę , nie słychać krzyków, ze to skandal, nie ma rwania włosów z głowy. Radek nie jedzie na rozmowy i nikt nie płacze?
Polska odwołała spotkanie Trójkąta Weimarskiego
Polska odwołała planowane na wtorek w Paryżu spotkanie ministrów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego. Nowego terminu nie ustalono - poinformowała ambasada Niemiec we Francji. »
Agencja dpa pisze, że Warszawa uzasadniła odwołanie spotkania "ważną debatą parlamentarną".
W tej sytuacji niemiecki minister spraw zagranicznych Frank- Walter Steinmeier zrezygnował z planowanego wystąpienia we francuskim Zgromadzeniu Narodowym - dowiaduje się dpa.
Trójkąt Weimarski spotka się w Paryżu
Według dpa, przedmiotem obrad ma być unijna polityka sąsiedztwa z Ukrainą, stosunki z Rosją, współpraca w dziedzinie energetyki oraz europejska polityka bezpieczeństwa i obronności.
RICE: AKTYWNOŚĆ OSIEDLEŃCZA POWINNA USTAĆ
Izrael: 600 domów na terytoriach okupowanych
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz