Wygląda na to, że na prima aprilis Sejm zafunduje nam ekspresowe podporządkowanie sie Ojropie. Niemieckie media zadowolone, chwalą Donalda Tuska.
Dzięki korekcie polskiej polityki w zakresie bezpieczeństwa, Warszawa znów stała się obliczalnym partnerem dla sojuszników w NATO i UE
Wciąż nie ma oficjalnego stanowiska Prezydenta, ani klubu PiS w sprawie umowy Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Na 15.30 zapowiedziano konferencję Jarosława Kaczyńskiego, jutro posiedzenie klubu PiS przed głosowaniem ratyfikacji w Sejmie.
Wojciech Olejniczak poczuł wiosnę, po gwałtownym rozwodzie z Demokraci.pl ruszył na wojnę o prawa dla gejów, lesbijek i innych miłujących inaczej.
Będzie nadzywczajne posiedzenie Sejmu
W prima aprilis zagłosują nad traktatem
Jest porozumienie, będzie posiedzenie, ale wynik głosowania wciąż nie jest pewny. Prezydium Sejmu zdecydowało, że posłowie spotkają się jutro w południe, by głosować nad ratyfikacją traktatu lizbońskiego. Nie wiadomo, czy w PiS będzie obowiązywała dyscyplina klubowa. A jeśli nie, to część posłów tej partii może zagłosować przeciw kompromisowi prezydenta i premiera. więcej »
Jest wywiad z Miśkiem Kamińskim. A jednak, uległ szantażowi "Bukareszt" i szermuje nim, jak swoim.
|
Spodziewa się pan pełnego poparcia ze strony PiS dla prezydenta czy mogą być niespodzianki?
Mam nadzieję, że w tej sprawie niespodzianek już nie będzie. Przecież prezydent wylatuje 2 kwietnia na ważny szczyt w Bukareszcie. Z drugiej strony myślę, że każdy, kto jest posłem PiS i PO, posłucha ustaleń osób tak ważnych dla obu tych partii, czyli Prezydenta Kaczyńskiego i premiera Tuska.
Dzisiaj w Sejmie równie wesoło, Kalisz gości gejów z USA.
"Czemu pan pokazuje w internecie swoje pośladki?"
OSTRA WYMIANA ZDAŃ W PORANKU TVN24
Media zaangażowały się w ten dęty, żenujący skandal. Geje, którzy przyjechali z USA chcą propagować swój styl życia, o którym możemy przeczytać na gejowskich portalach pełnych pornografii - stwierdziła publicystka Joanną Najfled. - W homoseksualizmie nie chodzi tylko o seks - ripostował Jacek Adler z GAYLIFE.PLMiędzy Joanną Najfled, katolicką działaczką, publicystką portalu kosciol.pl i Frondy, a redaktorem naczelnym GAYLIFE. PL Jackiem Adlerem w studiu TVN24 rozgorzała ostra dyskusja. Gorąco zrobiło się już na początku rozmowy.
Najfeld pytana, czy zagląda na stronę Adlera odpowiedziała: - Tak, zapoznałam się z nią w szczegółach – mówiła, prezentując wydruki strony GAYLIFE. PL.
- Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to goła pupa pana Jacka, który w ten sposób się reklamuje, dalej pisze on, że pozna grupę mężczyzn, że lubi młodych gejów, namiętny seks, ma duży penis, lubi anal, oral, trójkąty, wzajemną masturbację, jest też zdjęcie mężczyzn uprawiających seks analny – wyliczała Najfeld.
Zapowiedzi Wojciecha Olejniczaka
SLD zaproponuje gejom małżeństwa
Sojusz Lewicy Demokratycznej po rozwodzie z Partią Demokratyczą wraca do korzeni i ostro skręca w lewo. Zgłosimy projekt ustawy o związkach partnerskich - zapowiada szef SLD, Wojciech Olejniczak. "Będziemy aktywni tak samo, jeżeli chodzi o problem aborcji" - dodaje w RMF.więcej »
Fay: orędzie połączyło nasze życie z Polską
Brendan Fay i Tom Moulton TVN24 |
- Niewłaściwe wykorzystanie zdjęć z naszej uroczystości weselnej służyło do promowania strachu i nietolerancji - powiedział Fay dodając, że dzień ślubu cywilnego był dla nich szczęściem, które teraz zostaje użyte do walki politycznej. Fay zaznaczył również, że spotkał się z wieloma wyrazami sympatii i zrozumienia w Polsce.
Moulton powiedział, że napisali oni list, który jutro udostępnią mediom. - W liście prosimy o spotkanie. Być może prezydent zgodzi się na spotkanie, o które prosimy i zechce z nami porozmawiać - dodał.
http://wiadomosci.onet.pl/1720342,11,item.html
NEWSWEEK: Mobbing na szczycie władzy
(Marcin Marczak, Michał Kuź, 31.03.2008 08:54)
Etat w państwowym urzędzie kojarzy ci się z ciepłą posadą? Błąd. W zeszłym roku dwóch pracowników ministerstw poskarżyło się na szykany w pracy, w tym już dziesięciu - ustalił "Newsweek".
Leszek Balcerowicz powrócił, kieruje z tylnego siedzenia swoimi dawnymi współpracownikami w Ministerstwie Finansów i RPP.
"Gazeta Prawna"/ Balcerowicz: potrzebna całościowa analiza podatków
Warszawa (PAP) - Potrzebna jest całościowa analiza polskiego systemu podatkowego - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" były prezes NBP Leszek Balcerowicz. Uważa on, że nie należy zwiększać ulg rodzinnych ani odrzucać współpłacenia za usługi medyczne....(Violetta Krasnowska, 24.03.2008 21:00)
Kiedy FBI po całym świecie szukało szefa piramidy finansowej, ten brylował na warszawskich salonach i rozkręcał kolejne interesy.
Gazociąg Płn.: drastyczny wzrost kosztów budowy
Szacunkowy koszt budowy Gazociągu Północnego pomiędzy Rosją a Niemcami przez Morze Północne został po raz kolejny zwiększony, tym razem do 7,4 mld euro - poinformował rosyjski Gazprom w memorandum związanym z nową emisją euroobligacji. »
Znów pogorszenie nastrojów w gospodarce eurolandu
Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro spadł w marcu do 99,6 pkt. ze 100,2 pkt. w poprzednim miesiącu - podała w poniedziałek Komisja Europejska. »
Inflacja w strefie euro najwyższa od 16 lat
Inflacja w strefie euro wyniosła w marcu 2008 roku, w ujęciu rok do roku, 3,5 proc. wobec 3,3 proc. w lutym - podał w poniedziałek w komunikacie wstępne wyliczenia Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. »
BIEC sygnalizuje drastyczny spadek eksportu
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w marcu o 1,8 pkt - podał instytut BIEC. »
Prokurator krajowy spotkał się z szefem CBA
Prokurator krajowy Marek Staszak rozmawiał z szefem CBA Mariuszem Kamiński o zbyt wczesnym - zdaniem resortu sprawiedliwości - ujawnieniu przez Biuro informacji o zarzutach, jakie miał usłyszeć piłkarski trener Dariuszowi W. »
"Rzeczpospolita": Ziobro chce zwrócić się do premiera w sprawie działań ABW
Warszawa (PAP) - Były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce zwrócić się do premiera w sprawie działań, jakie prowadzi ABW badając jego dawnego, służbowego laptopa - informuje "Rzeczpospolita". Ziobro mówi gazecie, że Agencja dopuszcza się p...Bush jeszcze wierzy w "mapę drogową"
Prezydent USA George W.Bush jest optymistą, jeśli chodzi o możliwość podpisania przez Izrael i Palestyńczyków jeszcze za jego kadencji układu określającego kształt państwa palestyńskiego - wynika z jego najnowszego wywiadu dla prasy niemieckiej. »
Kaczyński pisze do przywódców krajów NATO
Warunkiem efektywnego działania NATO i UE jest polityka otwartych drzwi. Celem demokratycznych krajów Europy musi być poszerzanie obszaru wolności. Jest to szczególnie ważne dla NATO w kontekście krajów bałkańskich, a także Ukrainy i Gruzji - napisał na łamach "Financial Times" prezydent Lech Kaczyński. »
Skończył się romantyczny okres w relacjach Warszawy i Kijowa.
"Zamknięcie Gruzji drogi do NATO to ustępstwo wobec Rosji"
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział w poniedziałek dziennikowi "Financial Times", że zahamowanie dążeń Gruzji i Ukrainy do członkostwa w NATO będzie oznaczać ustępstwo wobec Rosji i w rzeczywistości danie jej prawa weta w sprawach rozszerzenia. »
Gruzja i Ukraina "bezwstydnie wciagane do NATO"
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że ewentualne "wciągnięcie" Ukrainy i Gruzji do NATO będzie miało geopolityczne i ekonomiczne konsekwencje. »
(31.03.2008 08:27)
Do porozumienia w sprawie tarczy antyrakietowej może dojść jeszcze wiosną - twierdzi poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" powołując się na amerykańskich analityków, z którymi ostatnio rozmawiał minister spraw zagranicznych.
Niemieckie landy popierają partie skrajnie prawicowe?
Co najmniej osiem krajów związkowych odmówiło przekazania informacji na potrzeby postępowania prowadzącego do delegalizacji skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) - informują niemieckie media. »
Niemieckie media: Polska stała się obliczalna
- Ta korekta kursu oznacza jednoznaczną odmowę udziału w jakichkolwiek przyszłych próbach podejmowania wojen poprzez formowanie "koalicji woli" poza istniejącymi sojuszami - ocenia "Handelsblatt". Według gazety "nową polską samodzielność" wobec USA widać też w negocjacjach na temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie, w których Warszawa stawia warunki.
- Dla partnerów Warszawy w NATO i UE przyjęta przez rząd Tuska nowa linia w zakresie polityki bezpieczeństwa oznacza, że Polska znów stała się w ramach tych sojuszy obliczalnym krajem. W zachodnich stolicach znów słusznie stawia się na wzmocnioną współpracę z polskimi partiami. Do jesieni zeszłego roku, kiedy jeszcze rządzili narodowi konserwatyści braci Kaczyńskich, Zachód ciągle musiał liczyć się z własnymi inicjatywami i sztuczkami Polski - ocenia "Handelsblatt".
Jak dodaje, wycofanie wojsk z Iraku pod koniec roku nie będzie oznaczać zejścia Polski ze sceny międzynarodowej. - Wręcz przeciwnie - pisze gazeta podkreślając m.in. udział polskich żołnierzy w misjach w Czadzie i Kosowie.
"Handelsblatt" ocenia też, że, "inaczej niż Kaczyńscy, nowy polski rząd rezygnuje z rozgrywania UE i NATO, względnie Europy i USA, przeciw sobie".
- Podsumowując: Polska stała się bardziej zdolna do współpracy w ramach sojuszy. I chce być znów bardziej słyszalna na forum międzynarodowym - pisze niemiecki dziennik.
Wystawa poświęcona tym, którzy ratowali Żydów
Wystawa zatytułowana "Wizy do Życia", dedykowana dyplomatom, którzy ratowali życie Żydom podczas Holokaustu w latach 1933 - 1945, została otwarta w niedzielę w Muzeum Emigracji na słynnej nowojorskiej wyspie Ellis. »
Mark Brzeziński przypomniał historię swojego dziadka, Tadeusza Brzezińskiego, który jako polski konsul generalny w Niemczech (1931 - 1935 r.), wydał wielu Żydom polskie paszporty, umożliwiając im ucieczkę z kraju opanowanego przez nazistów.
Wiele takich historii zostałoby zapomnianych, gdyby nie przypomnieli o nich ci, którym uratowano życie. Np. Friedel Katz wysłała do Zbigniewa Brzezińskiego list w sierpniu 2005r., zaczynający się tak: "O napisaniu tego listu myślałam od wielu lat. Niedługo skończę 93 lata i czuję, że już czas to zrobić".
Szwedzcy dyplomaci ambasador Karl Hjertonsson oraz ambasador i konsul generalny Christoph Bubb, mówili o Raulu Wallenbergu, który jako sekretarz szwedzkiej ambasady w Budapeszcie przyznawał zagrożonym eksterminacją Żydom obywatelstwo i paszporty szwedzkie. Dzięki jego działalności, połączonej z akcją prowadzoną przez Nuncjaturę Apostolską w Budapeszcie i Czerwony Krzyż, ocalało ok. 100 tys. Żydów.
Na wyspie Ellis przypomniano o wielu dyplomatach z całego świata. Nawet o muzułmańskich, jak o ambasadorze Iranu. Wielu Żydów zawdzięcza życie arcybiskupowi Angelo Giuseppe Roncallemu, ambasadorowi Watykanu w Turcji, który w 1958 został papieżem i przyjął imię Jan XXIII, czy Chiune Sugihara, który jako japoński konsul na Litwie latem 1940 r. przyznał wiele wiz umożliwiających ucieczkę do Japonii.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz