piątek, 11 kwietnia 2008

Dobrze naoliwiony mechanizm do zarządzania informacją.Brońmy Sienkiewicza.

(PW) Dzień pracy w Sejmie. Dla rządu dzień jak codzień, czyli nie wiemy nic, poza planami minister Hall i planami ministra Grada.

Plany minister Hall maja "zatrząsnąć polskimi szkołami", może to my powinniśmy zatrząść panią Hall i wysłać ją jak najdalej od edukacji i polskich dzieci?

Najwyższy czas, spytać ją "Quo Vadis" babo jedna?

Zadnych dobrych wieści, gospodarka nie ma żadnego wsparcia, rząd nie chce współpracować z szefem NBP, który proponuje obniżkż akcyzy dla zmniejszenia kosztów podwyżek dla produkcji.

Zaczynam sie przyglądać działaniom Klicha w zakresie przetargów . Pamiętamy ostatni kontakt MON i Izraela - rakiety atrapy, które chciano sprzedać Polsce.

W Sejmie skok na media, powstrzymany na razie targami PO z SLD.


Pałac Prezydencki

2008-04-10


Jest podpis pod ustawą upoważniającą Prezydenta RP do ratyfikacji Traktatu

W związku z pojawieniem się w mediach informacji o dokonaniu przez Prezydenta RP ratyfikacji Traktatu z Lizbony, Biuro Prawa i Ustroju informuje...


Dwa warianty reprywatyzacji rządu Tuska



"Gazeta Prawna": Rząd przyspieszył prace nad prywatyzacją odebranych po wojnie majątków. Do końca kwietnia Ministerstwo Skarbu Państwa opracuje tezy do przepisów, które uregulują procedurę przyznawania rekompensat dla byłych właścicieli. »

Grad: w połowie roku założenia do ustawy reprywatyzacyjnej



W połowie tego roku mają być gotowe założenia do ustawy reprywatyzacyjnej, przewidującej zwrot części upaństwowionego po wojnie mienia. Sama ustawa ma być przyjęta jeszcze w tym roku - powiedział minister skarbu Aleksander Grad. »

Dopuszczenie możliwości upadłości Poczty Polskiej



Sejm znowelizował ustawę o Poczcie Polskiej. Nowelizacja dopuszcza możliwość upadłości tego przedsiębiorstwa. Obecnie Poczta jest wyłączona spod prawa upadłościowego. »

Rząd planuje nowe szlaki kolejowe i drogowe



Tarnów i Nowy Sącz mogą zyskać bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą, z pominięciem Krakowa. Powstanie także ekspresowe połączenie drogowe z Krakowa do Bielska Białej i dalej do granicy państwowej - zakładają najnowsze plany rządu - pisze "Dziennik Polski". »

Armia Izraela wkroczyła do Strefy Gazy



Żołnierze izraelscy wtargnęli z wykorzystaniem czołgów do Strefy Gazy, gdzie starli się z bojownikami palestyńskimi - poinformowały źródła palestyńskie i izraelskie. »

Izrael uzbroi polską armię


Będzie strategiczna współpraca

Izrael uzbroi polską armię

Zapowiada się strategiczne partnerstwo wojskowe między Polską i Izraelem. We wczorajszej rozmowie telefonicznej z premierem Donaldem Tuskiem izraelski minister obrony Ehud Barak zapowiadał, że gotów jest zawrzeć z naszym krajem kontrakty na dostawę broni najnowszej generacji. Takiej, którą przekazuje się tylko najbardziej zaufanemu sojusznikowi - pisze DZIENNIK. więcej »

Klich: na razie badamy izraelski rynek zbrojeniowy



Na razie badamy izraelski rynek zbrojeniowy, ale oferta izraelska jest interesująca - uważa minister obrony narodowej Bogdan Klich. »

Włoska prasa komentuje sprawę apb. Głodzia



"Czy to nowa sprawa Wielgusa?" - zastanawia się "Corriere della Sera", w nawiązaniu do zeszłorocznego kryzysu wokół nominacji arcybiskupa warszawskiego. »


Ministerstwo znalazło sposób na braki lekarzy



"Metro": Ministerstwo Zdrowia znalazło sposób na braki lekarzy. Chorymi mają zająć się absolwenci akademii medycznych, choć młodzi medycy nigdy wcześniej nie leczyli pacjentów. »

Rząd szykuje zmiany w KRUS

Rolnicy będą tłumaczyć się z dochodów

Polscy rolnicy będą musieli zarejestrować swoją działalność i wyliczać dochody. "Gazeta Wyborcza", która dotarła do projektu reformy KRUS, twierdzi, że jeszcze dziś plany te ma zaakceptować kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa. więcej »

MF: kotwica wzrostu wydatków w tempie 1-2 proc. rocznie



Propozycja przyjęcia kotwicy wzrostu wydatków na poziomie 1-2 proc. rocznie jest zbieżna z założeniami Ministerstwa Finansów przyjętymi w aktualizacji programu konwergencji - ocenia wiceminister finansów Katarzyna Zajdel- Kurowska. »

MSZ przeznaczy 25 mln zł na projekty pomocowe



W ramach programu "Pomoc zagraniczna 2008" MSZ przeznaczy 25 mln złotych na projekty pomocowe, które zostaną przeprowadzone przez organizacje pozarządowe - wynika z komunikatu MSZ. »

Już za rok rusza wielka reforma w szkołach. Znikną zerówki, a do pierwszej klasy pójdą sześciolatki. »

MEN chce wyrzucić z lektur Sienkiewicza i Kubusia Puchatka


Nowa lista ministerstwa

Wytną z lektur "Potop" i "Kubusia Puchatka"

"Kubuś Puchatek", "Potop", "Quo Vadis", "Romeo i Julia" - te tytuły znikną z listy lektur szkolnych. MEN zmienia wykaz dzieł, które mają czytać uczniowie, i obiecuje koniec czytelniczej fikcji w szkołach. Dlatego zamiast całych książek, na lekcjach częściej omawiane będą tylko fragmenty. Projekt wywołał protesty ekspertów i pedagogów - pisze DZIENNIK.więcej »

Umiera portal zbudowany przez MEN za 19,2 mln zł



Umiera Scholaris.pl, portal dla nauczycieli zbudowany za pieniądze Unii. O kolejnej wpadce MEN pisze "Puls Biznesu". »

CZY RZĄD BĘDZIE MIAŁ ODWAGĘ ZMIERZYĆ SIĘ Z REFORMĄ?

Ważą się losy wcześniejszych emerytur

OPZZ chce zachować przywileje emerytalne dla 1,2 mln osób. Może to kosztować państwo nawet 40 mld zł do 2030 r. Rząd jest przeciw, ale czy posłowie PO i PSL odważą się zadrzeć z nauczycielami, kolejarzami, leśnikami? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
W piątek w Sejmie pierwsze czytanie projektu OPZZ o utrzymaniu wcześniejszych emerytur na kolejne dziesiątki lat. Związkowcy z OPZZ pod swoim projektem obywatelskim zebrali blisko 800 tys. podpisów.

Chcą utrzymać wcześniejsze emerytury dla 1,2 mln osób: 205 tys. nauczycieli, 85 tys. hutników, 83 tys. kolejarzy, 47 tys. pracowników transportu i ok. 43 tys. pracowników sektora energetycznego. Do tego dojdą anestezjolodzy, pracownicy przemysłu chemicznego, lekkiego, poligrafii oraz leśnicy.

Wcześniej media donosiły, że wcześniejszych emerytur prawdopodobnie zostaną pozbawieni nauczyciele.

Palikot: „Toczy się nieustanna gra urząd kontra obywatel”


Będą naprawiać przepisy

Polacy wspierają Palikota w tropieniu absurdów

Skrajni indywidualiści dający do zrozumienia: my sami sobie damy radę, niech tylko państwo się od nas odczepi - taki obraz Polaków, według Janusza Palikota, wyłania się z listów, jakie ślą do komisji Przyjazne Państwo. W przyszłym tygodniu z okazji setnego posiedzenia komisji posłowie właśnie na bazie tych zgłoszeń mają przyjmować pierwsze nowelizacje absurdalnych przepisów - pisze DZIENNIK. "To będzie dopiero prawdziwa dekomunizacja" - zapowiada Palikot. więcej »

WięcejKoniec z "blokowaniem" list w wyborach samorządowych
(11.04.2008 10:15)

Sejm zlikwidował możliwość tworzenia tzw. bloków list w wyborach samorządowych. Zmianę w ordynacji samorządowej przygotował klub LiD.

Kłopoty Fundacji J. Kwaśniewskiej



"Rzeczpospolita": czy komornik zlicytuje budynek gdańskiego oddziału dziecięcej onkologii, który wybudowała Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej? Gazeta wyjaśnia, że chodzi o oddział chemioterapii dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Gdańsku. Fundacja wybudowała go trzy lata temu za 5 milionów złotych. »

Inflację oceniamy poprzez dobra najczęściej kupowane



Subiektywna percepcja inflacji przez osoby prywatne jest lepiej wyjaśniana przez zmiany cen dóbr często kupowanych, niż przez inflację CPI - wynika z badania przeprowadzonego przez NBP. »


Bo elektrownie muszą zrekompensować wydatki

Prąd podrożeje nawet o 30 procent

Choć za prąd i tak płacimy dużo, w ciągu kilku lat czeka nas dramatyczny wzrost cen energii - ostrzega "Rzeczpospolita". O ile teraz rachunek za światło przeciętnej rodziny wynosi ok. 700 złotych rocznie, to w 2012 roku suma rachunku za prąd wzrośnie do 1000 złotych - twierdzą eksperci.więcej »

URE: gaz zdrożeje o 14,4 proc.



Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wzrost taryf paliw gazowych oraz stawki opłat. Ich wzrost wyniesie średnio poza hurtem 14,4 proc. Wzrost hurtowej ceny za paliwo gazowe wyniesie 15,34 proc. - poinformował PGNiG w komunikacie. »

PKN szacuje wzrost kosztów po podwyżce cen gazu



PKN Orlen szacuje, że z powodu ogłoszonej w piątek podwyżki taryf cen gazu koszty grupy wzrosną o kilkadziesiąt milionów złotych rocznie - poinformowała Beata Karpińska z biura prasowego PKN Orlen. »

Spotkanie Chlebowski-Olejniczak ws. ustawy medialnej - bez efektów

Warszawa (PAP) - Bez efektów zakończyło się piątkowe spotkanie szefów klubów PO i LiD: Zbigniewa Chlebowskiego i Wojciecha Olejniczaka w sprawie noweli ustawy medialnej. "Jesteśmy w tym samym miejscu" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Olejniczak....

Norwegii rośnie produkcja i eksport gazu



W Norwegii wzrasta produkcja i eksport gazu przy równoczesnym zmniejszaniu się wydobycia ropy. W dwóch pierwszych miesiącach br. produkcja gazu była o 3 mld metrów sześciennych większa niż rok wcześniej. »

Rosja atakuje Prezydenta Polski, Ukraine i Gruzje i straszy.

A PE kładzie uszy po sobie .Niemiecko-rosyjska dominacja nad UE widoczna jak na dłoni.

Zapatero desygnowany na premiera po raz drugi

Zapatero desygnowany na premiera po raz drugi



47-letni socjalista Jose Luis Rodriguez Zapatero został w piątek zatwierdzony na stanowisku premiera Hiszpanii, na drugą kadencję. »

Niemiec oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji



Niemiec, którego podejrzewa się o przekazywanie rosyjskiemu wywiadowi dokumentów na tematy przemysłowe, został oskarżony o szpiegostwo - poinformowała niemiecka prokuratura federalna. »

Lech Kaczyński, Prezydent RP

2008-04-10


Europa chce współpracować z Rosją

Przekazujemy transkrypcję wywiadu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dla agencji Reuters...

Moskwa nie chce w pakcie Gruzji i Ukrainy

Rosja grozi NATO armią

Rosja grozi NATO armią
Moskwie wyraźnie nie w smak zapowiedzi przyjęcia Gruzji i Ukrainy do NATO. Bardzo wyraźnie dał to do zrozumienia szef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych, generał Jurij Bałujewski. Zagroził, że jeśli państwa te wejdą do paktu, "Rosja podejmie kroki militarne mające na celu zabezpieczenie interesów wzdłuż swych granic".więcej »

Sześciu Palestyńczyków zginęło w starciach w Strefie Gazy



Sześciu Palestyńczyków zginęło w starciach z izraelskimi żołnierzami, którzy wtargnęli tego dnia z wykorzystaniem czołgów do Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie źródła medyczne. »

Niemcy: złagodzono ustawę o badaniach na komórkach macierzystych



Niemiecki Bundestag zliberalizował ustawę o badaniach z wykorzystaniem komórek macierzystych, pozyskanych z ludzkich embrionów. »


Albańczycy sprzedawali organy serbskich jeńców



Kosowscy Albańczycy wywozili do Albanii serbskich więźniów, gdzie wycinano im organy wewnętrzne, które trafiały następnie na czarny rynek - pisze "Daily Telegraph". »


Komunistyczny dygnitarz skazany na 18 lat



Sąd skazał na 18 lat więzienia byłego szefa Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Szanghaju Chena Liangyu za korupcję - poinformowało pismo "Caijing" na swojej stronie internetowej. »


Bojkot obcych mediów w Polsce - akcja!

12 kwietnia 2008 roku

http://aspiryna.salon24.pl/index.html

tekst roboczy tu:

aspiracje


I akcji zbierania podpisów pod protestem w sprawie bezczeszczenia flagi narodowej.

Link do strony, gdzie zbierane są podpisy pod apelem w obronie polskiej flagi.

http://www.w-obronie-flagi.polonews.pl/

Brak komentarzy: