wtorek, 8 kwietnia 2008

Donald Tusk chciał dzisiaj czynić cuda "Moje Boisko - Orlik 2012", a tu paraliż Szczecina.

Wciąż szukałam po serwisach informacyjnych dowodów na to, że gabinet Donalda Tuska w ogóle istnieje, że nie jest wirtualnym bytem, dzień dzisiejszy przyniósł nam wraz z gigantyczną awarią w Szczecinie dowód na istnienie dwóch ministrów.

A miał to być dzień "czynienia cudów". Rano znalazłam informację o planowanych zajęciach rządu. Czyżby to był projekt "mini" zamiast EURO 2012?

Dzisiejsze informacje pokazują fotografie części tego rządu, która sie dzisiaj ujawniła po długiej nieobecności. Nie jest to nic optymistycznego.

Rząd debatuje nad "boiskiem w każdej gminie"



Wybudowanie boiska w każdej gminie, a w dużych miastach w każdej dzielnicy - zakłada projekt rozporządzenia w sprawie programu "Moje Boisko - Orlik 2012", którym zajmie się rząd podczas rozpoczętego we po godz. 10 posiedzenia. »

"MOJE BOISKO – ORLIK 2012"

Rząd zapowiada boiska dla najmłodszych


Rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka powiedziała dziennikarzom przed posiedzeniem Rady Ministrów, że w tym roku na program zostanie przeznaczonych 200 mln złotych z budżetu ministerstwa sportu. Resort ma pokryć 1/3 kosztów programu, resztę pieniędzy mają zapewnić urzędy marszałkowskie (w 1/3) oraz jednostki samorządu terytorialnego (również w 1/3).

Koszt budowy jednego boiska to ok. 1 mln złotych. Rząd spodziewa się, że inwestycje ruszą w gminach w okresie maj - październik.

Ministrowie mają ponadto przyjąć stanowisko w sprawie przeglądu budżetu Unii Europejskiej w latach 2008 - 2009 oraz określić zasady współpracy Rady Ministrów z sejmową Komisją Nadzwyczajną "Przyjazne Państwo", która zajmuje się ograniczeniem biurokracji i deregulacją gospodarki.

Rząd omówi też projekty zmian w dwóch ustawach: o świadczeniach rodzinnych oraz o dokumentach paszportowych. Propozycje zmian w przepisach paszportowych, przygotowane w MSWiA, zmierzają przede wszystkim do uporządkowania zasad dotyczących składania wniosku o przyznanie paszportu i odbioru dokumentu.

Rada Ministrów rozpatrzy także projekty kilku rozporządzeń, m.in. w sprawie zasad i trybu finansowania jednostek wojskowych poza granicami państwa oraz wásprawie nadania Instytutowi Ochrony Roślin w Poznaniu statusu państwowego instytutu badawczego.

Prezydent Szczecina: największe kłopoty z wodą i kanalizacją

Szczecin (PAP) - Największe problemy, z jakimi zmaga się Szczecin po awarii zasilania, to kłopoty z kanalizacją i dostawami wody - poinformował we wtorek prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Po południu w mieście ma zostać podjęta próba przywrócenia dos...

Szczecin: wojsko wyjdzie na ulicę w "wariancie pesymistycznym"



W Szczecinie od rana z powodu poważnej awarii w całym mieście, jak i w obrębie stu kilometrów, nie ma prądu. Według najnowszych informacji ze sztabu kryzysowego przywracanie prądu ma się rozpocząć od 14:30. Jest to jednak "wariant optymistyczny". Według "wariantu pesymistycznego", jeśli w części dzielnic Szczecina nie uzyska się zasilania, pojawią się wzmocnione patrole straży miejskiej, pożarnej, wojska i żandarmerii wojskowej. »

INTERNAUCI ZGŁASZAJĄ, GDZIE WYSTĄPIŁY AWARIE

Zobacz, gdzie nie ma prądu

Szczecin: awaria w Policach



Wszystkie instalacje w Zakładach Chemicznych Police są wyłączone z powodu awarii energetycznej w rejonie Szczecina, a ich ponowny rozruch potrwać może kilka lub kilkanaście godzin - poinformował Rafał Kuźmiczonek rzecznik spółki. »

Polecam tekst uzupełniający @kejow

Rola polskiego regulatora URE - w świetle awarii w Szczecinie i wypowiedzi Min. Pawlaka

Opozycja korzysta z okazji, aby wykazać indolencje gabinetu Donalda Tuska. A jest co krytykować. Koniec "polityki miłości" zbliża sie duzymi krokami, wraz z podwyżkami cen energii i kolejnymi protestami społecznymi.

Ukrywana pod dywanem przez media akcja protestacyjna w służbie zdrowia, teraz dołącza nauczyciele.

"SZEF MSWIA WYPOWIADA SIĘ SKANDALICZNIE"

PiS: PO winna chaosowi w Szczecinie

Gratuluję elektrykom, którzy usunęli awarię prądu, ale nie sposób nie zareagować na chaos, który zafundowała Szczecinowi Platforma - powiedział poseł PiS Joachim Brudziński. Jego zdaniem, PO nie poinformowała o tym, co dzieje się w mieście.

Zdaniem Brudzińskiego, samorządowcy Platformy: prezydent Szczecina, marszałek województwa i wojewoda, kłócą się między sobą i nie podejmują decyzji, by rozwiązać kryzys. A Grzegorz Schetyna, jako wicepremier i szef MSWiA nie przyjechał do miasta, by koordynować działania służb kryzysowych.

Stanowisko polskiego rządu ws. budżetu UE



Zdaniem polskiego rządu, debata o przyszłości budżetu UE jest nierozerwalnie związana z dyskusją o przyszłości Unii. - W istocie jest to debata o wizji integracji europejskiej, jaką chcemy w najbliższych latach realizować - podkreślono w komunikacie CIR po wtorkowym posiedzeniu rządu. »

Chlebowski: zarząd PO powołał Radę do spraw bioetyki



Zarząd Krajowy PO powołał Radę do spraw bioetyki - poinformował po posiedzeniu zarządu szef klubu Platformy Zbigniew Chlebowski. Na czele Rady stanął prof. Andrzej Zoll. »

WięcejRząd zbojkotuje otwarcie olimpiady
(08.04.2008 15:11)

- Nikt z rządu nie pojedzie na ceremonię otwarcia igrzysk w Pekinie - zapowiedział minister sportu Mirosław Drzewiecki. - To decyzja ostateczna - uciął.

Kolejny "sukces" gabinetu Tuska. Komunikat z września ubiegłego roku. Pawlak zamierza ruszy.c z realizacją tego projektu dopiero w maju 2008 roku.

Polska zakończyła negocjacje z KE w sprawie Programu

Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka"

(PAP, pr/17.09.2007, godz. 15:52)

Polska zakończyła negocjowanie z Komisją Europejską (KE)

sektorowego programu operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka"

- ogłosił w poniedziałek w Brukseli szef Urzędu Komitetu

Integracji Europejskiej (UKIE) Tomasz Nowakowski.

"Innowacyjna Gospodarka" to jeden z pięciu narodowych

programów wykorzystania unijnych funduszy strukturalnych.

Jego budżet na lata 2007-13 wynosi 8,3 mld euro

(z budżetu UE), a wraz z 15 proc. wkładem polskich środków

publicznych 9,7 mld euro.

http://biznes.onet.pl/2,1607030,wiadomosci.html

Z cyklu: bilans zamknięcia spraw po 2 latach rządów PiS - III. Fundusze unijne.

Resort gospodarki: ponad 2,6 mld euro dla innowacyjnych firm

Warszawa (PAP) - Od 12 maja tego roku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie innowacyjnych projektów ze środków unijnych. Unijny program "Innowacyjna Gospodarka" przewiduje na ten cel 2,6 mld euro. Jak mówił na wtorkowej konferencji prasowej...


W takiej kolumnie samochodów podróżowała minister Kopacz


Po co Ewie Kopacz aż sześć samochodów?

Tak się wozi pani minister zdrowia

Czy Ewa Kopacz, by przejechać przez miasto, musi mieć aż cztery limuzyny i dwa radiowozy obstawy? - pyta "Fakt". A bulwarówka donosi, że szefowa resortu zdrowia właśnie z takim orszakiem pojawiła się wczoraj w Krakowie.więcej »

Narodowy Fundusz Zdrowia chce ograniczyć ilość cesarskich cięć


Cięcia w służbie zdrowia

NFZ oszczędza na cesarskich cięciach

Narodowy Fundusz Zdrowia chce ograniczyć ilość cesarskich cięć. Zdaniem urzędników lekarze przeprowadzają je teraz zbyt często. Cesarki są bowiem wyżej wyceniane niż poród naturalny i na ich przeprowadzaniu szpitale zarabiają większe pieniądze - pisze DZIENNIK.więcej »

WięcejSowińska musi odejść
(08.04.2008 13:57)

- Pani minister jest dzisiaj raczej rzecznikiem Radia Maryja, niż walczącym o prawa polskich dzieci - argumentował szef klubu PO Zbigniew Chlebowski wniosek o jak najszybsze odwołanie Ewy Sowińskiej z funkcji Rzecznika Praw Dziecka.

CHCĄ WIĘCEJ ZARABIAĆ

Nauczyciele zastrajkują w czasie matur

27 maja nauczyciele co prawda przyjdą do pracy, ale nie będą prowadzić lekcji ani przeprowadzać egzaminów maturalnych - poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz. Na ten dzień Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował strajk.
We wtorek ZNP wszedł w spór zbiorowy z rządem. ZNP domaga się zwiększenia płac nauczycieli i pracowników oświaty o 50 proc. do 2010 r. Zdaniem ZNP, tegoroczne podwyżki dla nauczycieli (zwiększenie płac zasadniczych od 185 zł brutto do 200 zł brutto) to za mało.

27 maja strajk w szkołach



27 maja Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi strajk w szkołach - zdecydował zarząd główny związku. O decyzji zarządu poinformował dziennikarzy prezes związku Sławomir Broniarz. ZNP wszedł w spór zbiorowy z rządem. »

W maju do Sławkowa przyjedzie pierwszy pociąg z Chin



W maju tego roku Euroterminal w Sławkowie (Śląskie), gdzie kończy się prowadzący ze Wschodu szeroki tor kolejowy, po raz pierwszy przyjmie pociąg kontenerowy z Chin. Z czasem pociąg ma mieć stały rozkład jazdy. »

URE nie zezwoli na kolejne podwyżki przez rok

Warszawa (PAP/Bloomberg) - Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdzi przynajmniej przez rok kolejnej podwyżki taryf gazowych, po przygotowywanej obecnie podwyżce - poinformował agencję Bloomberg we wtorek szef URE Mariusz Swora. Wcześniej regulator inf...

Prokurator Olejnik o sprawie biznesmena:

"CBŚ kłamało, że Olewnik jest w Austrii"

CBŚ przekonywało prokuratorów, że Olewnik jest więziony w Austrii i go szybko uwolnią
"Byłem przekonywany przez CBŚ, że Krzysztof Olewnik żyje, jest więziony w Austrii i niebawem go uwolnią" - ujawnia dziennikowi.pl były zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. "To hańba dla organów ścigania" - grzmi wicepremier Grzegorz Schetyna. Nieoficjalnie wiemy też, że śledczy są już przekonani, iż błędy prokuratorów to nie zaniedbania, a celowe działanie.więcej »

Ziobro: w sprawie Olewnika przeplatały się związki gangsterów z politykami SLD

Warszawa (PAP) - W sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika przeplatały się związki gangsterów z lokalnymi politykami SLD - powiedział we wtorek b. minister sprawiedliwości, poseł PiS Zbigniew Ziobro. "Charakterystyczne dla tego postępowania, c...

Poznański sąd: zażalenie Sawickiej powinien rozpatrzyć sąd w Warszawie



Zażalenie Beaty Sawickiej na odmowę przez poznańską prokuraturę wszczęcia postępowania w sprawie działań CBA wobec byłej posłanki PO powinien rozpatrzyć Sąd Rejonowy Warszawa- Śródmieście - uznał poznański sąd rejonowy. »

Prokuratura pomyliła laptopy?

2008-04-08 14:34
Laptop Jerzego Engelkinga, byłego zastępcy prokuratora generalnego, w którym biegły stwierdził uszkodzony dysk, to z całą pewnością nie ten sam komputer, na który zgrano rozmowę Zbigniewa Ziobro z Andrzejem Lepperem – dowiedział się „Wprost”.
Według naszych ustaleń już w sierpniu 2007 r. Engelking dokładnie wskazał urządzenie, które wykorzystał do zarchiwizowania nagrań z dyktafonu ministra. Prokuratura zabezpieczyła dwa laptopy używane przez Engelkinga, ale z niewiadomych powodów badanie sprzętu zaczęła od drugiego urządzenia, które nie miało nic wspólnego ze sprawą. Laptop z nagraniem nie został jeszcze przebadany przez biegłych. – Mogę tylko powiedzieć, że biegły badał jeden z dwóch komputerów – ucina w rozmowie z „Wprost" Katarzyna Szeska, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Sprawa uszkodzonego laptopa ma związek ze śledztwem dotyczącym przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Szef Samoobrony twierdził, że przed prowokacją ostrzegł go osobiście Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zaprzeczył i złożył zawiadomienie o składaniu fałszywych zeznań przez Leppera. Dowodem przestępstwa ma być nagranie rozmowy obydwu polityków dokonane przez Ziobrę. Minister nazwał je „gwoździem do politycznej trumny Leppera".

Od początku śledczy wiedzieli, że nagranie z dyktafonu Ziobry było zachowane na laptopie Engelkinga. 14 sierpnia 2007 roku prokurator zeznał, iż skopiował pliki znajdujące się na dyktafonie Ziobry na dysk swojego laptopa. Po kilku miesiącach prokuratura okręgowa, która miała tę wiedzę, stwierdziła tajemniczo, że nagranie z dyktafonu może być nieoryginalne.

http://www.wprost.pl/ar/127325/Prokuratura-pomylila-laptopy/

Nowy szef kieleckiej policji



Zwiększenie liczby patroli policyjnych na ulicach miasta zapowiedział podinspektor Michał Domaradzki, który jest nowym szefem kieleckiej policji. »

Jedyne spokojne, przewidywalne miejsce w Polsce - Pałac Prezydencki. Lech Kaczyński konsekwentnie buduje polska politykę zagraniczna i buduje koalicję wspólnoty interesów.

Lech Kaczyński, Prezydent RP

2008-04-05


Ukraina i Gruzja staną się członkami NATO

5 kwietnia 2008 r. Prezydent RP był gościem programu „Studio Wschód” w TVP INFO...

Prezydent Bułgarii rozpoczął wizytę w Polsce

Warszawa (PAP) - We wtorek przed południem prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow rozpoczął oficjalną wizytą w Polsce. Głównym tematem jego rozmów z prezydentem Lechem Kaczyńskim ma być ożywienie polsko-bułgarskiej współpracy gospodarczej. Pyrwanow został...

Po szczycie w Bukareszcie Rosja ruszyła do ofensywy. Zobaczymy, jak skończą się dla Polski negocjacje prowadzone przez "politykę miłości".Nie chcę nawet myslec, aby skończyły sie tak, jak z Niemcami.

Rosja/ Ławrow: chcemy być stale obecni na obiektach tarczy

Moskwa (PAP) - Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow potwierdził, że Moskwa będzie się domagała stałej obecności swoich oficerów na obiektach tarczy antyrakietowej USA w Polsce i Czechach. "Dla nas najważniejsza jest stała obecność na tych obiektach, abyśmy w...
Rosyjskie wojsko wróci do Polski?


Szef moskiewskiej dyplomacji o tarczy

Rosyjska armia chce wrócić do Polski

Minęło ledwie 15 lat, odkąd ostatni rosyjski oddział wojskowy opuścił Polskę, a Moskwa znów chce przysłać nad Wisłę swoich żołnierzy. Szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow nie owija w bawełnę: Rosyjscy żołnierze muszą stacjonować na stałe w obiektach tarczy rakietowej w Czechach i w Polsce. "To warunek, od którego Moskwa nie odstąpi" - mówi.więcej »

Waszczykowski: nie widzimy potrzeby stałego stacjonowania Rosjan

Moskwa (PAP) - Jako "żądanie idące zbyt daleko" określił we wtorek polski wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedź Rosji, że będzie się domagała stałej obecności swoich oficerów na terenie obiektów tarczy antyrakietowej USA w Pol...

Polska stawia Rosji ostre warunki ws. tarczy



"Dziennik": Polski rząd stawia Rosji ostre warunki porozumienia w sprawie budowy tarczy antyrakietowej na terytorium Polski. Przed dzisiejszymi rozmowami w Moskwie wiceministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, polscy dyplomaci przestrzegają: nie mam mowy, by Rosjanie mieli kontrolę nad silosami zawierającymi rakiety. »

SZEF SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA WIDZI ZAGROŻENIA

Rosja: Bandyckie organizacje pozarządowe

Zagraniczne organizacje pozarządowe wspierają grupy terrorystyczne, które usiłują rekrutować nowych członków na terenie Rosji. Uważa tak szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew.
- Niektóre zagraniczne organizacje pozarządowe udzielają wysłannikom ekstremistów znacznej pomocy, dzieląc się informacjami

ROSNĄCE CENY POCZĄTKIEM ŚWIATOWEGO KRYZYSU

ONZ boi się reakcji na drożyznę

ONZ przestrzega przed wzrostem cen żywności



Zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych John Holmes ostrzegł we wtorek, że wzrost cen żywności doprowadzić może do niepokojów i destabilizacji na całym świecie. »

Tymoszenko zadowolona ze szczytu NATO



Premier Julia Tymoszenko pozytywnie oceniła decyzje podjęte wobec Ukrainy na szczycie NATO w Bukareszcie i zadeklarowała, że jej rząd aktywnie włączy się w kampanię informującą ukraińskie społeczeństwo o działalności Sojuszu. »

Od 2009 r. cena gazu zacznie spadać



Cena rosyjskiego gazu w Europie osiągnie w tym roku swoje maksimum, a od przyszłego roku zacznie spadać - wynika z prognoz Gazpromu oraz rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu. »

Media: Sikorski i Steinmeier uspokajają umysły



Dziennik "Die Welt" podkreśla bardzo dobrą atmosferę wizyty szefa niemieckiej dyplomacji w Polsce. "Steinmeier i Sikorski uspokajają umysły" - zatytułowała swoją relację berlińska gazeta. »

UE: projekt modernizacji transportu zagrożony



Europejski projekt budowy i modernizacji dróg, tras kolejowych i morskich jest poważnie zagrożony - alarmuje "Financial Times". Z raportu, który dla Komisji Europejskiej przygotowała firma PricewaterhouseCoopers wynika, że koszty jego realizacji będą wyższe o ponad 40 miliardów euro od zakładanych. »

Brak komentarzy: